KaVo je exkluzivita

on . Posted in Top odkazy

Pro obyčejného člověka značka KaVo určitě neznamená o stejné, co například Coca Cola či Mc Donald´s, přesto mají jednu věc společnou. Ve většině případu s těmito značkami každý přijde alespoň jednou za rok do styku. Stejně tak, jako někdy neodoláme cheeseburgeru z "Mekáče", tak poté musíme navštívit stomatologickou ordinaci. A zde se setkáme se značkou KaVo. Pokud se cítíte pohodlně při zubní prohlídce a užíváte si posouvání nahoru a dolů, přesně to je práce profesionálních vybavení a stomatologických souprav značky KaVo. Navíc všechny násadce a turbínky také zajišťuje značka KaVo. Takže když vám zubař vrtá do zubu, víte, že je to především značka KaVo. Je to zajímavé, ale značky nám nedílně zasahují do životů.

Brány? Pojezdové!

on . Posted in Top odkazy

Většina starších bran patří k otočným křídlovým, s nimiž většinou manipulujeme ručně. Křídlová brána pro své otevření vyžaduje mnoho místa, a to buď vně, nebo uvnitř pozemku, případně kombinovaně. Záleží na tom, pro jaký směr otevírání jsme se rozhodli. Máme-li na pozemku před a za branou málo místa, zvolíme pojezdovou bránu. Je ale náročná na prostor na boční straně vjezdu. Navíc v některých případech přejíždíme automobilem přes kolejnici, po které se brána posouvá. Posuvné brány rozdělujeme na pojezdové a samonosné. Co nabízejí? Pojezdová brána jezdí bočně na kolečkách po kolejnici instalované do předem připraveného betonového základu. Nevýhodou této brány je, že jezdí po kolečku, vyžaduje spodní vodicí kolejnici instalovanou do připraveného betonového základu a tím i rovný terén. V případě zachycení nečistot, zejména z pneumatik projíždějícího auta (listí, bláto, sníh), brána nejezdí.

Není ventil jako ventil

on . Posted in Top odkazy

Když se řekne slovo ventil, každý si pravděpodobně vybaví něco jiného. Z jednoho prostého důvodu - existuje jich několik druhů. Obecně se dá říci, že se jedná o mechanické zařízení, které reguluje průtok kapalin v daném systému. Podle typu pohonu se dělí na ruční, elektromechanické, pneumatické a hydraulické ventily.

Pravděpodobně nejčastěji se setkáváme s jeho kohoutovým provedením. To je také nejstarší, neboť se užívalo již ve starověku, kde býval součástí sudů s vínem. Ve svém těle má zabudovaný otáčecí prvek, který se otáčí kolmo k ose potrubí.

Tzv. šoupě je ventil využívající se u větších průměrů potrubí. V těle potrubí se nachází šroub, kterým hýbe deska opatřena otvorem o velikosti průměru daného potrubí. Své využití má především u venkovních rozvodů vody.

Sled operací při broušení nerezu

on . Posted in Top odkazy

Broušení nerezu začíná hrubováním. Hrubuje se nástroji s brusivem č. 40 až 80. Pro hrubování je vhodný jen nástroj tuhý, tj. brusný kotouč nebo pás s tuhým podložkovým kotoučem. Hrubují se součásti ze šedé litiny, lité oceli, výkovky, výlisky, svařence z hrubých plechů apod. Při hrubování se nástroj obvykle nemaže. Hlazení je první operací při úpravě součástí z plechů válcovaných za studena.

Hydraulická hadice MHI

on . Posted in Top odkazy

Montáž se provádí tak, aby nebyly hydraulické hadice namáhána nadměrným tahem, nesmí se kroutit a ohýbat více než dovolují hodnoty ke konkrétnímu typu hadice stanovené výrobcem. Například koncové spojovací ventily nesmí být v jiné poloze, než vertikální. V běžné domácnosti se hadice užívají např. při transportu vzduchu u vysavače prachu, nebo jakožto přívod vody do automatické pračky a odvod vody z pračky ven. Také jako přívod vody ve sprše v koupelnách. Zahradní hadice jsou užívány k zavlažování rostlin a osvěžování vzduchu vůbec. Gumové hadičky jsou běžné používány i v mnoha zdravotnických pomůckách a přístrojích nebo se používají i v kuchyni pro speciální přípravu některých jídel či nápojů.

Regenerace trávníků

on . Posted in Top odkazy

Kvalitu a životnost trávníku zlepšujeme a prodlužujeme pravidelnou údržbou (hnojením, sečením, zavlažováním) a odbornou péčí - chemická ochrana. Pro odstranění projevu přirozeného stárnutí porostu a zlepšení jeho kvality je nezbytné provádět regenerační zásahy – vertikutace, aerifikace, verti-Drain, pískování, dosev – zvláště u velkých ploch, jako jsou fotbalová hřiště. Vhodný termín pro regeneraci je od poloviny dubna do konce června. Po regeneraci následuje minimálně dvouměsíční vyřazení trávníku z provozu, kdy vzchází a zapojuje se nově doseté travní osivo.
Pokud ale chceme provést regenerace fotbalového trávníku umělého, je to mnohem jednodušší. Pozveme si experta na revitalizace sportovních povrchů a svěříme mu tento nelehký úkol.